GTA 5 policja
Poradniki

Brzydkie kaczątko, które potrafi zaskoczyć…

Po kilku dniach testów supersamochodu, który zawitał niedawno do GTA Online, przyszedł czas na jego recenzję. Zastanawiacie się, czy Dewbauchee Vagner jest dla Was? Czy warto inwestować w niego niemałą ilość pieniędzy? Jak spisuje się podczas wyścigów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w rozwinięciu artykułu.

Dewbauchee Vagner to supersamochód wzorowany na Aston Martinie Valkyrie. Możemy go kupić za $1.535.000 na stronie Legendary Motorsport, a doliczając do tego pełny tuning, za całość zapłacimy ~$2.000.000.

W dniu premiery, po zobaczeniu pierwszych zdjęć nawet przez chwilę nie pomyślałem, że jest to samochód, który chcę mieć. Żaba na czterech kołach to chyba najtrafniejsze określenie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są dużo brzydsze samochody niż Vagner i o gustach się nie dyskutuje, ale większość graczy miała podobne odczucia do moich.

Co w takim razie skłoniło mnie do kupienia samochodu i napisaniu tej recenzji? Wyścig. Wyścig, który sromotnie przegrałem, pędząc moim niestandardowym Nero, które nie raz zapewniło mi miejsce na najwyższym stopniu podium. Byłem w szoku, jak ktoś może tak łatwo odchodzić mi na zakrętach i skończyć wyścig kilkanaście sekund przede mną.

Prowadzenie

Do tej pory Dewbauche były ładnymi samochodami, które różnie się prowadziły. Najlepszym przykładem niech będzie Dewbauchee Specter. Piękny samochód, który prowadzi się jak drewno. Tym razem jest jednak inaczej. Wygląd pozostawia wiele do życzenia, ale prowadzenie… prowadzenie tego samochodu przypomina chwilę, w której pierwszy raz samodzielnie przejechaliśmy dystans na rowerze bez bocznych kółek. 

Samochód płynnie pokonuje zakręty, świetnie reaguje na zmiany kierunku jazdy i bez problemu przelecimy nim całe Los Santos z gazem wciśniętym w podłogę, nie powodując przy tym żadnej stłuczki. 

Vagner udowadnia też swoją wyższość nad innymi pojazdami na wyścigach. Porównując go z niestandardowym Nero – przyśpieszenie i prędkość maksymalna wyglądają tak samo, jednakże trakcja oraz hamulce to tereny, na których dominuje Vagner.

Czytaj więcej:  GTA V - Epsilon Program

Wygląd i tuning

Samochody, które zostały dodane do gry na początku tego roku dostały więcej opcji tuningu niż starsze modele z Legendary Motorsport. Widać R* chce utrzymać tę tendencję, bo lista dodatków do Vagnera robi ogromne wrażenie. Do dyspozycji mamy całe mnóstwo lakierów, spojlerów, zderzaków itd. 

Jeśli chodzi o wygląd Vagnera, jak już wspomniałem na początku – nie jest on dziełem sztuki. Patrząc na samochód z przodu i z tyłu zastanawiamy się, czy osoba, która go stworzyła nie była niedowidzącym szympansem z zespołem Tourette’a, jednakże spoglądając na to czterokołowe nieszczęście z innych perspektyw, wygląda on znacznie lepiej.

Co więcej, jeśli zadbamy odpowiednio o tuning wizualny, jest szansa, że nie będziemy odstraszać ludzi, przejeżdżając obok nich ulicami stanu San Andreas. 😉

Podsumowując – Dewbauchee Vagner to świetny wóz, który zapewni Wam wiele zwycięstw w wyścigach, a przy wyłączonym monitorze i swobodnej przejażdżce sprawi, że będziemy uśmiechać się od ucha do ucha. Polecam! 🙂