GTA online
Poradniki

Świat GTA Online

Świat Grand Theft Auto Online umożliwia samotne eskapady, wspólne wykonywanie misji ze znajomymi, drużynowy udział  w różnych rozrywkach i wydarzeniach lub konkurowanie w tradycyjnych trybach rozgrywki, a to wszystko w niepowtarzalnym klimacie i z użyciem zaawansowanej mechaniki Grand Theft Auto V

Otwarty świat gry oferuje grupom do 16 graczy niespotykaną wcześniej wolność rozgrywki i pozwala na stworzenie i rozwijanie od podstaw niepowtarzalnej postaci, łącznie z dopracowywaniem jej wyglądu, zdobywaniem flotylli pojazdów, nowych nieruchomości i braniem udziału w akcjach i innych zajęciach, które pomagają we wspinaniu się po kolejnych szczeblach przestępczej kariery.

Grand Theft Auto Online będzie się ciągle rozrastać i ewoluować dzięki stałemu napływowej, co zaowocuje pierwszym w historii tak dynamicznym i trwałym światem GTA.

Początki

Kreator postaci pozwala na ustalenie wyglądu i podstawowyk statystyk postaci. Po dopracowaniu i zatwierdzeniu tych szczegółów twoja postać przejdzie do wstępu GTA Online. Wybranie różnych opcji stylu wpłynie na początkowy strój postaci.

Zbrodnia i chaos w otwartym świecie

Rusz w miasto samotnie albo wraz z grupą znaomych i eksploruj otwarty świat – wybierz sie do kina czy na strzelnicę lub wymyśl jeszcze coś innego. Chcesz podroczyć się z policą? Obrób spożywczak, załatw gan albo rozpruj opancerzoną furgonetkę, żeby zgarnąć szybką kasę i zyskać reputację. Otwarty świat Los Santos i hrabstwa Blaine w Grand Theft Auto Online oferuje mnóstwo możliwości, żeby przelać nieco krwi w pogoni za pieniądzem, w tym:

Napady: Gracze mogą obrabiać sklepy spożywcze i monopolowe, a także stacje benzynowe

Wozy opancerzone: Gracze mogą na nie napadać i czyścić je z pieniędzy

Zrzuty: broń, amunicja, kasa lub różne niespodziewane rzadkości czekają na tych, którzy wykażą się refleksem i zdołają je przechwycić jakie pierwsi.

Import/Eksport: Simeon Yetarian z firmy Premium Deluxe Motorsport zawsze szuka przedsiębiorczych ludzi do „znajdowania” i dostarczania konkretnych pojazdów.

Deathmatch jeden na jednego: Nie żałuj sobie i spuść łomot innemu graczowi w szybkim deathmatchowym pojedynku.

Nagrody za głowę: Uczyń z niego nieświadomego wroga tarczę celowniczą dla całej mapy

Ataki gangów: Gracze buszujący po otwartym świecie mogą się czasem natknąć na kryjowki kierowanych przez komputer ganów, a to przecież idealny cel do ataku. Współpracuje z resztą drużyny aby ich zaatwić i zgarnąć ukryte fanty.

Czytaj więcej:  GTA V - Bronie w Ammu-Nation

Akcje

Los Santos i hrabstwo Blaine są dla ambitnych kryminalistów kopalnią nieskończonych możliwości. Wybierz sie na akcję jako samotny wilk albo członek ekipy. Czeka na Ciebie (i innych degeneratów) różnorodny wchlarz napadów i innych bezprawnych zajęć, w tym:

Misje kooperacyjne: Koś przeciwników, przemycaj nielegalny towar, niszcz cele, kradnij rzadkie auta i wykonuj inne zadania wraz z grupą zaufanych towarzyszy lub kimkolwiek, kto będzie mia podobne zapatryania na życie i chęć do współpracy.

Pojedynki: To misje zakładające brutalną walkę między dwoma drużynami, czasami przy udziale trzeciej grupy, np. gangu lub policji.

Deathmatch: Uruchom i dopasuj do władnych potrzeb zwykłe i drużynowe deathmatche – można walczyć na piechotę bądź w pojazdach. Dobierz najlepsze ustawienia, w tym liczbę drużyn, warunki zwycięstwa, porę dnia i pogodę

Ostatnia drużyna wygrywa (LTS): tryb podobny do deathmatchu, z jedną dużą różnicą – każdy gracz ma tylko jedno życie, więc lepiej o to dbać. Kto przeżyje starcie, będzie mógł się pawić w blasku chwały.

Przetrwanie: Pokonaj 10 fal pełnych coraz to groźniejszych wrogów w ostatecznym sprawdzianie swoich zdolności bojowych. Tylko najsilniejsi przetrwają. Stań do boju samotnie lub zbierz ludzi, by zwiększyć swoje szanse przeżycia.

Skoki spadochronowe: W całym San Andreas znaleźć możesz miejsca do skoków ze spadochronem, gdzie można zaśmiać się śmierci w twarz, pędząc niczym meteor ku powierzchni Matki Ziemi.

Napady (wkrótce): kooperacyjne napady, które będą wymagać uważnego planowania, współpracy i bezbłędnego wykonania

Nalot: Stań do walki o cenne łup lub zabaw się w kultowe Capture The Flag. Wygrywają Ci najsprytniejsi, którzy zgarną więcej flag/pojazdów/teczek.

Wyścigi

Wszystko od klasycznej rywalizacji ulicznej do rajdów terenowych, wyścigów morskich i zmagań powietrznych. Zaszalej w wyścigu GTA lub wypróbuj nowy rodzaj wyścigów, rajd, w którym jeden gracz kieruje pojazdem, a drugi wciela się w pilota nawigującego na trasie.

Standardowy wyścig: Goń od punktu do punktu i ścigaj się z rywalami do samej mety.

Wyścig motocyklowy: Ten wyścig, wbrew nazwie, umożliwia jazdę nie ylko motocyklami, ale też BMX-ami i tradycyjnymi rowerami górskimi. Trasy są różnorodne – od otwartego terenu do szerokich autostrad i górskich ścieżek Los Santos i hrabstwa Blaine.

Czytaj więcej:  GTA V - Los Santos

Rajd: Jeden gracz kieruje pojazdem, a drugi nawiguje, wskazując kierunek jazdy za pomoca zestawu słuchawkowego lub przycisków pada kierunkowego.

Wyścig powietrzny: Zmierz się z innymi asami przestworzy w spektakularnych walkach kołowych w uzbrojonych po zęby myśliwcach bojowych P-996 lazer lub podniebny wyścig lżejszych maszyn turbośmigłowych, odrzutowców i śmigłowców.

Wyścig morski: Wsiądź na Seasharka lub jedną z potężnych motorówek, aby ukończyć trasę w rekordowym czasie i zaprezentować to, co potrafisz.

Wyścig GTA: Potężne maszyny i różnorodna broń czynią z tego wyścigu konkurencję, w której nie ma miejsca dla słabych.

Zajęcia

Zagraj w tenisa lub golfa ze znajomymi albo nieznajomymi. Możesz tez wybrać inne zajęcia. Wszystko to dla kasy i reputacji.

Udaj się do punktu golfowego na partyjkę dziewięciu dołków z maksymalnie 4 innymi osobami, które możesz dowolnie rozpraszać i wyszydzać.

Tenis: Ten ulubiony sport mieszkańców Los Santos można uprawiać w siedmiu różnych miejscach.

Strzelnica: Odwiedź jedną z dwóch strzelnic Ammu-Nation i zostań strzelcem wyborowym. Załatw cele, które nie wrzeszczą, nie dzwonią na policję i nie odpowiadają ogniem. 

Skoki kaskaderskie: W GTA Online znajdziesz 50 skoków kaskaderskich, które sprawdza twoje opanowanie fizyi pojazdów i brak zdrowego rozsądku.

Siłowanie na rękę: Wybierz stację radiową, aby zrobić odpowiednią atmosferę i stań ręka w rękę z innymi graczami w tym sprawdzianie siły i wytrzymałości.

Rzutki: Udaj się ze znajomymi na wypad do Yellow Jack Inn na pustyni Grand Senora, gdzie zrelaksujecie się przy partii rzutek.

Personalizacja

Stwórz własną postać w kreatorze postaci, który zawiera skutkujący ogromem możliwości system dziedziczenia cech fizycznych. Zabierz ją następnie na ulice Los Santos i hrabstwa Blaine, zarób trochę grosza i wydaj go na odzież godnie z odzwierciedlającą twój sukces. Możesz też kupować i modyfikować samochody z garażu, a także personalizowac swój arsenał.

Wygląd: Kupuj nowe ciuchy, maski i okulary przeciwsłoneczne. Strzel sobie nową fryzurę bądź odjazdowy tatuaż. Postacie mogą się też przebierać w swoich mieszkaniach.

Pojazdy: odpicuj samochód lub motor szpanerskim lakierem, nowymi kołami, przyciemnianymi szybami, grillem, spojlerami i zwiększającymi właściwości jezdne zawieszeniiem, silnikiem, hamulcami i innymi bajerami.

Czytaj więcej:  GTA V - Epsilon Program

Broń: Dokupuj tłumiki, lunety, powiększone magazynki, latarki i inne modyfikacje w najbliższym sklepie Ammu-Nation. 

Reputacja i pieniądze

Reputację zdobywa się podczas przygód w GTA Online. Wpływa ona na rangę i dostęp do nowych możliwości, broni i kontaktów w świecie przestępczym. Pieniądze możesz wydać na samochody, ubrania, broń, nieruchomości i inne atrakcje.

Pieniądze: przedsiębiorczy i pracowici mieszkańcy zarabiają GTA$, organizując napady, wygrywając wyścigi i biorąc się za inne dochodowe zajęcia, dzięki czemu stać ich na wygodne życie w eleganckim mieszkaniu, gustowne ciuchy i akcesoria, broń oraz inne symble dobrobytu.

Nieruchomości: Każdy potrzebuje kąta, aby przysiąść i odpocząć od zgiełku miasta. Gdy już zarobisz dość pieniędzy, możesz zakotwiczyć się w jednym miejscu i kupić sobie dom. Odwiedź stronę internetową Dynasty 8, aby odszukać idealną miejscówkę.

Wyposażenie posiadłości: Nie bądź bucem i zaproś gości, aby omawiać i planować kolejne akcje lub pochwalić się osobistą kolekcją pojazdów. Najważniejsze to cieszyć się własnym kątem.

Zakłady: Jeśli czujesz, że to Twój szczęsliwy dzień, lub nie wątpisz w swoje umiejętności, na początku deathmatchu, wyścigu bądź partii tenisa lub golfa możesz postawić GTA$ na swoją wygraną i pokazać, że Twoje przechwałki nie są nieuzasadnione.

Sypnij grosiwem: Jeśli masz wysoko postawionych znajomych, to tutaj nepotyzm działa równie dobrze, co w prawdziwym świecie – gotówką można obdarzać innych.

Ponad 70% graczy, którzy mają w posiadaniu GTA V, rozpoczęło również rozgrywkę w GTA Online. Ilość map stworzonych przez graczy w kreatorze map w tej chwili wynosi ponad 2,5 miliona. Social Club pęka w szwach również przez ilość zdjęć wykonanych dzięki Snapmaticowi. Po chłodnym przyjęciu trybu Multiplayer przy okazji GTA IV, Rockstar wziął się w garść i stworzył niemal idealną grę, która wciąga na bardzo długie godziny! Grand The Auto Online wciąż jest mocno wspierane przez studio, dzięki czemu mniej więcej co miesiąc otrzymujemy kolejne DLC zawierające nowe pojazdy, bronie i inne itemy. Seria Rockstar Verified Jobs sprawia, że gracze nie mogą się nudzić ponieważ coraz to nowsze mapy zachęcają do wspólnej zabawy!