GTA 5 San Andreas
Poradniki

Jak dorobić się skrzydeł w San Andreas Flight School?

San Andreas Flight School. Miejsce, w którym najlepsi piloci z Los Santos starają się o wojskowe pagony pod okiem eksperta J.T. Boyd. Jeśli macie zamiar zdobyć złote medale we wszystkich dziesięciu konkurencjach, musicie naprawdę dużo trenować i pozbyć się wszelkich zahamowań.  Aby pomóc w odpowiednim opanowaniu sterów, Rockstar postanowił wyjść naprzeciw Waszym umiejętnościom z przydatnymi wskazówkami.

SAN ANDREAS FLIGHT SCHOOL

Outside Loop

Każdy pilot warty swojej rangi powinien poradzić sobie z tą konkurencją bez większego problemu… O ile oczywiście zmieścicie się w czasie, a od dwóch pozornie łatwych manewrów nie zawiruje Wam w głowach. Radzimy się skupić, gdyż tutaj liczy się także dokładność!

Engine Failure

Przy tym wyzwaniu nie musicie przejmować się uciekającym czasem, najbardziej natomiast liczy się precyzja. Musicie dobrze oszacować swoje położenie i poznać możliwości Milijeta, aby uszkodzonym samolotem wylądować jak najbliżej wyznaczonego miejsca. Dobrym sposobem będzie tu wykorzystanie ogona maszyny jako znacznika, który należy ustawić równo w stosunku do bliższego końca pasa startowego. Około jednego kilometra przed wyznaczonym miejscem ustabilizujcie lot i wysuńcie podwozie. Powinniście wycelować moment zetknięcia maszyny z ziemią tuż przed połową pasa, aby później zdążyć komfortowo wyhamować i zatrzymać się w środku wyznaczonego pola. Jeżeli jednak nie macie aż tyle wyczucia to radziłbym pozbyć się go również przy awaryjnym hamowaniu 🙂

Shooting Range

Nazwa konkurencji zdradza jej samo sedno. Przy celowaniu w powietrzu najważniejsza jest stabilność maszyny. Miejcie na względzie fakt, że Buzzard jest lekkim helikopterem. Kluczem do sukcesu będzie zatem utrzymanie go we względnie równej pozycji. Wyrzutnie przydadzą się tu do usuwania większej ilości celów skupionych w jednym miejscu bądź tych za osłonami, natomiast na pojedyncze lub ustawione w rzędzie tarcze lepiej sprawdzą się karabinki. Jeśli tak precyzyjne celowanie okazałoby się dla Was wyzwaniem, spróbujcie zmienić widok kamery na widok z celownika broni – to powinno pomóc szczególnie mniej doswiadczonym pilotom.

Czytaj więcej:  GTA 4: Odkrywanie najważniejszych aspektów tej kultowej gry

City Landing

Konkurencja niczym wyjęta z filmu katastrowicznego. Uszkodzony silnik, ciężkie warunki atmosferyczne, a Wy musicie posadzić „filigranowego” Titana w środku miasta… Jakby tego było mało, zanim bezpiecznie wylądujecie (bądź nie), musicie zaliczyć kilka checkpointów. Ale nie matrwcie się, instruktor zdąży Was jeszcze pokrzepić informacją o piaszczystym podłożu lądowiska. Trudne zadanie? Być może tak, jeśli jednak skupicie się na utrzymaniu stabilności maszyny oraz precyzyjnie przemkniecie tuż obok koła Ferris Whale, celując w wyznaczone miejsce, złoty medal będzie Wasz.

Chase Parachute

Spadanie ku ziemi bez spadochronu może oznaczać, że albo jesteście bardzo odważni, albo zapominalscy. Na szczęście w tej konkurencji oczywiście macie do dyspozycji spadochron, problem w tym, że nie przy sobie. Wyskakując z samolotu skierujcie sie w stronę paczki z nim i dobrze wycelujcie – przeżycie bez tego drobiazgu może okazać się niewykonalne. Gdy już go zdobędziecie, jedynym Waszym zmartwieniem będzie wycelowanie w wyznaczone lądowisko. Pamiętajcie jednak o wcześniejszym wytraceniu prędkości, aby przy zetknięciu z ziemią nie przeorać sobą całego trawnika.

Moving Landing

Jedna z trudniejszych konkurencji będzie wymagała od Was dużej zręczności i skupienia. Do dyspozycji macie helikopter, jadącą ciężarówkę z „lądowiskiem” na pace i niecałe 19 sekund. Jak sobie poradzić w tej konkurencji? Otóż najprostszym sposobem jest tutaj zajęcie wygodnej pozycji nad drogą blisko mostu. Gdy ciężarówka odpowiednio będzie już blisko, obniżcie położenie helikoptera. Pozwoli to wylądować szykownie i z klasą w momencie, gdy lądowisko na pace znajdzie się tuż pod Wami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, złoty medal macie w kieszeni.

Formation Flight

Ustawienie samolotu w odpowiedniej formacji z innymi to nie lada wyczyn. W tej konkurencji musicie pamiętać o ścisłym trzymaniu się uformowanego szyku. Na szczęście z pomocą przyjdą Wam komendy instruktora oraz checkpointy, które staną się zielone, gdy tylko odpowiednio ustawicie maszynę. Delikatnie korygujcie tor lotu za pomocą sterów oraz obserwujcie poczynania innych pilotów, a wtedy na pewno uda Wam się zdobyć medal. I pamiętajcie, aby nigdy nie wysuwać podwozia – zwolni ono Wasz odrzutowiec i nie nadążycie za resztą formacji.

Czytaj więcej:  GTA 5 na różnych platformach: Świat przestępczej rozgrywki na Twoim sprzęcie

Ground Level

Jeżeli lubicie dreszczyk emocji, to w tej konkurencji powinniście sie poczuć jak ryby w wodzie. Konkurencja wymaga umiejętności pilotowania samolotu bardzo nisko nad ziemią – na tyle, aby jako zdolne rybki móc poczuć wilgoć rzeki Zancudo na podwoziach własnych maszyn. Wygranej nie da Wam tu prędkość czy akrobacje. Liczy się precyzyjne zaliczenie wszystkich checkpointów, ale złoty medal dostaniecie tylko pod warunkiem, że nie wziniesiecie się powyżej ich górnej połowy. Najlepiej, aby cały lot był utrzymany na wysokości poniżej 1m. Uważajcie, gdyż niektóre z checkpointów są tu umieszczone naprawdę podstępnie. Mimo zwrotności odrzutowca Besra, który mamy do dyspozycji, mniej doświadczeni piloci będą potrzebować kilka prób na znalezienie optymalnego toru lotu. Dobrym manewrem jest tu również wykorzystanie podwozia samolotu dla lekkiego jego lekkiego zwolnienia oraz ewentualnej asekuracji, gdyby ktoś przypadkiem cmoknął grunt podwoziem maszyny…

Collect Flags

W żadnej innej konkurencji taktyka, jaką obierzecie, nie liczy się bardziej niż tutaj. Aby zebrać wszystkie flagi w jak najszybszym czasie, trzeba tu wybrać najlepszą z możliwych tras. Najoptymalniejsze wydaje się być rozpoczęcie od skierowania sterów Waszego samolotu na zachód Los Santos. Flagi ulokowane są tam w miarę pokolei, więc łatwo będzie je Wam zebrać. Początkowo trzymajcie się lewego obrzeża, by po zebraniu wszystkich będących tam flag móc płynnie kontynuować zadanie. Gdy skierujecie się w stronę wieżowców z centrum, dobrze jest zacząć od górnych flag. Wtedy widzimy resztę i mamy pewnosć, że żadnej nie pominiemy. Mimo, że trzeba się spieszyć, prędkosć nie przyda się Wam w gąszczu budynków. Dlatego też mniej doświadczonym graczom łatwiej może być wykonać niektóre manewry z opuszczonym podwoziem w tej konkurencji. Nie bójcie się początkowych porażek – te pozwolą na opracowanie lepszej taktyki przy każdej kolejnej próbie! Poniższa mapka natomiast orientacyjnie pokazuje, jak można zagrnąć medal w tej konkurencji 😉

Czytaj więcej:  Wspaniałe miasta Grand Theft Auto: Odkryj niezapomniane środowiska gier

Follow Leader

Finalny test polega na podążaniu za J.T Boydem. Zadanie niby proste, ale ambitny instruktor potrafi je utrudnić do granic możliwości. Pamiętajcie o obserwacji samego samolotu Boyda – pozwoli to na optymalizację własnego toru lotu. Ważniejsze jednak może okazać się zapamiętanie kolorów checkpointów. Każdy z nich musi być zaliczony w odpowiedniej pozycji – złote w tradycyjnej, niebieskie w odwróconej, a zielone w poziomej, tzw. „na żyletkę”. Jeżeli wcześniej uda Wam się zapamiętać ten układ, szybkie ustawienie samolotu będzie dla Was banalnie łatwe.

Życzę powodzenia przy sprawdzaniu własnych umiejętności pilotażu przy tym wyzwaniu. W komentarzach możecie dorzucić swoje trzy grosze, bo w końcu każdy działa w inny sposób. Jeżeli opracowaliście już jakieś ciekawe techniki, które skutkują złotymi medalami, koniecznie podzielcie się tu nimi z resztą graczy 🙂