GTA 4 Bronie
Poradniki

GTA 4: TBoGT – Bronie

W dodatku „The Ballad of Gay Tony”, oprócz standardowego uzbrojenia mamy do dyspozycji osiem nowych rodzajów broni.

Jak zdobyć broń ?

1. Zadzwoń do Armando i wybierz opcję „Gun Van”. Dzięki temu spotka się on z tobą, przyjeżdżając swoim w pełni wyposażonym samochodem. Dużym plusem jest fakt, że różne rodzaje broni możemy nabyć tutaj po okazyjnych cenach, niż to miałoby miejsce w sklepie.
Jest to podstawowy i chyba najłatwiejszy sposób na pozyskanie uzbrojenia, które będzie odblokowywane w miarę naszego postępu w grze.

2. Odwiedź jeden ze sklepów z bronią, które rozmieszczone są w całym Liberty City. Pamiętaj jednak, że zdobyć tam możesz jedynie takie bronie, z którymi styczność już miałeś w podstawowym GTA IV.

3. Wykonaj jedną z narkotykowych misji, po jej ukończeniu odblokujesz nowe bronie, które automatycznie dostępne będą w twoim domu.
Tą metodą pozyskasz w następującej kolejności: Pistol.44, Advanced MG, Explosive Shotgun, Sticky Bombs i Gold SMG.
 

Nowe bronie w TBoGT – opisy


Nazwa: Pistol .44
Pojemność magazynka: 8
Zadawane obrażenia: 63%
Celność: Przyzwoita
Czas przeładowania: 2.00 s
Ocena: 4/6

Opis:
Standardowa broń, którą powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Jej celność może nie jest znakomita, ale nadaje się do rozprawienia się z jednym, czy dwoma przeciwnikami.

 


Nazwa: Explosive Shotgun
Pojemność magazynka: 20
Zadawane obrażenia: 27%
Celność: Przyzwoita
Czas przeładowania: 2.50 s
Ocena: 4/6

Opis:
Ta broń łączy w sobie niejako shotguna i broń o dużej sile rażenia. Kiedy chcemy wysadzić coś większego dzięki swoim walorom nada się do tego doskonale. Mimo to w drugim trybie, świetnie nadaje się również na pokonywanie kliku przeciwników.


 


Nazwa: Assault SMG
Pojemność magazynka: 50
Zadawane obrażenia: 30%
Celność: Dobra
Czas przeładowania: 2.30 s
Ocena: 5/6

Opis:
Idealny wtedy, kiedy chcemy szybko wykonać robotę lub kogoś porządnie nastraszyć. Szybkostrzelność, a przede wszystkim sama celność sprawiają, że nie będziesz mógł bez niej się ruszyć nawet na krok.


 

Czytaj więcej:  Jak dorobić się skrzydeł w San Andreas Flight School?


Nazwa: Gold SMG
Pojemność magazynka: 30
Zadawane obrażenia: 25%
Celność: Dobra
Czas przeładowania: 2.25 s
Ocena: 5/6

Opis:
Trzeba przyznać, że ta broń ma w sobie prawdziwą klasę. Nie dość, iż wygląda niesamowicie elegancko to jest nad wyraz skuteczna, o czym możemy się przekonać zabierając ją nawet na najtrudniejsze misje.


 


Nazwa: Advanced MG
Pojemność magazynka: 200
Zadawane obrażenia: 20%
Celność: Przyzwoita
Czas przeładowania: 2.10 s
Ocena: 4/6

Opis:
Tą broń możemy zabierać, kiedy musimy rozprawić się z większą liczbą przeciwników. Jak na tak duży rozmiar, trzeba przyznać, że jest dość celna, ale i tak jest lepsza na bliskie odległości.


 


Nazwa: Advanced Sniper
Pojemność magazynka: 10
Zadawane obrażenia: 20%
Celność: Doskonała
Czas przeładowania: 1.47 s
Ocena: 6/6

Opis:
Coś dla tych, którzy zamiast wdawać się w uliczne strzelaniny wolą pozbyć się wroga z bezpiecznej odległości. Po precyzyjnym trafieniu, możemy być prawie pewni, że nasz przeciwnik już nam więcej nie zagrozi.


 


Nazwa: Bomby przylepne
Pojemność magazynka: n/d
Zadawane obrażenia: Uwarunkowana od położenia celu
Celność: n/d
Czas przeładowania: n/d
Ocena: 4/6

Opis:
Dzięki nim możliwy będzie atak z zaskoczenia, po którym odbędzie się już prawdziwa wojna. Broń, która znajdzie zastosowanie chyba tylko i wyłącznie podczas naszej zabawy z miejskimi samochodami.


 


Nazwa: Spadochron

Opis:
Ciężko uznać to za pewnego rodzaju broń, jednak myślę, że jej pojawienie się w tym dodatku jest godne odnotowania. Jeżeli chciałbyś poskakać z samolotu lub budynku, możesz śmiało to uczynić w dodatku The Ballad of Gay Tony.