GTA Kreator Online
Poradniki

Porady Rockstara: Kreator Online (X1/PS4)

Co jakiś czas Rockstar tworzy specjalny artykuł, który jest swoistym poradnikiem ułatwiającym nam buszowanie i tworzenie map w kreatorze online. Dzisiaj zajmiemy się powiększaniem liczby graczy na danej mapie i ulepszaniem trybu LTS.

Zanim zaczniemy…. Mamy dla Was kilka poradników w formacie PDF, które pomogą wam stworzyć ciekawe mapy w kreatorze:

Zwiększanie ilości graczy

Każdą swoją mapę wykonaną na konsoli PS3 i X360 możesz eksportować i zmienić na konsolach nowej generacji. Wystarczy wejść
w sekcję Online > Kreator (Menu GTA Online) i wybrać opcję „Wczytaj”. W tym miejscu znajdziesz swoje wszystkie opublikowane wcześniej akcje.

(Zedytowany mapy będa dostepne tylko na PS4 i X1!)

Jeżeli chodzi o wyścigi… Możesz zwiększyć ilość rywali, zmieniając startowy checkpoint. Pamiętaj, że więcej pojazdów wymaga dłuższego
i szerszego startu! W Deathmatchach i Napadach pamiętaj również
o dodaniu nowych punktów odrodzenia drużyny lub indywidualnego gracza.

Dobrze zaplanowana trasa dla 16-stu graczy może okazać się niewypałem, gdy na starcie stanie 30 osób! Sprawdź jeszcze raz całą trasę. Tam gdzie to będzie wymagane, dodaj kolejne checkpointy lub usuń. Ciasne zakręty to katorga dla tak dużej rywalizacji. Wyobraź sobie co się stanie, gdy tyle pojazdów w tym samym czasie spróbuje przejechać ten zakręt jak najszybciej i bezkolizyjnie. Pomyśl nad zmianą trasy, jeżeli będzie to wymagane. 

Skorzystaj również z podwojonej ilości obiektów, które możesz rozdysponować na mapie! Dodatkowo za pomocą buttonów na padzie dodasz obiekt nad ziemią. Zrównoważona ilość dodatkowych obiektów to klucz do sukcesu.

Jak sam wiesz, GTA V na X1 i PS4 zawiera masę nowych tekstur w tym roślinność, drzewa itd. Grając na starszych konsolach, stworzona przez Ciebie mapa była niesamowita lecz teraz… Nagle przejrzysty zakręt jest przeszkodą nie do pokonania. Warto sprawdzić mapę jeszcze raz pod względem technicznym. Dodatkowo pomyśl nad umiarkowanym ruchem, gdy planujesz wyścig na 30 osób. No chyba, że lubisz godziny szczytu
w Los Santos…

Czytaj więcej:  Wymagania systemowe GTA 5: Czy Twój komputer spełnia te oczekiwania?

Warto dodać udogodnienia dla trybu FPP. Każdą mapę sprawdzisz z tej perspektywy ustawiając widok.

Doszlifuj swoją akcję LTS

Trzy najważniejsze rzeczy: czas trwania, wielkość i akcja

Czas trwania: Zastanów się nad tym, ile rund ma trwać dana misja. Jeżeli przykładowo w na mapie walczą cztery drużyny, ustaw 17 rund, tak aby każda z nich teoretycznie była w stanie zdobyć 4 punkty. Ostatni zaważy na zwycięstwie jednego z teamów. 

Wielkość: Czy rzeczywiście ogromne składy na małej mapie mają sens? Zastanów się nad liczebnością drużyn. Porównaj ilość graczy z obszarem danej mapy. Nikt nie lubi loading screenów a chyba nie chcesz go ponowie ujrzeć minutę po starcie akcji? 🙂

Akcja: Odnosimy się do wielkości mapy. Jeżeli centrum wydarzeń znajduje się na skrzyżowaniu dwóch ulic, staraj się zniwelować ciasne uliczki i skrytki, gdzie cała drużyna może przeczekać rundę. Rundy muszą być emocjonujące, ale 5-cio minutowa zabawa w kotka i myszkę może innych irytować.

Na koniec pozostała kwestia wyposażenia i ewentualnych pojazdów na mapie.

Broń wybierz według swojego uznania. Wyuszona, krótka broń sprawi, że każdy gracz zacznie zabawę z pistoletem w ręku. Wyposażenie znajdujące się w różnych miejsach sprawi, że gracze będą w stanie zgarnąć lepszą pukawkę. Tylko pamiętaj, aby dana broń była zlokalizowana w bardziej otwartym rejonie. RPG to niezwykle cenna zabawka. Ustaw ją na środku placu. Tylko odważny człowiek spróbuje ją zgarnąć, mając na uwadze grupę snajperów czychających na delikwenta.

Z kolei same karabiny snajperskie to idealna opcja do walki pomiędzy dwoma wyspami itd. 
Nie warto siedzieć w jednym miejscu. LTS to tryb, w którym ikonka postaci na radarze jest wciąż wyświetlana (Lester może nas na chwilę ukryć, lecz podczas strzelania jstesmy nadal widoczni), tak aby rozgrywka była dynamiczna.

Czytaj więcej:  Modding w GTA 5: Nieskończone możliwości dla graczy

Co do pojazdów… Spróbuj umieścić dziką kartę w postaci jedynego czołgu na mapie w danym miejscu. Zdobycie takiego cacka sprawi, że jedna drużyna zyska przewagę. Jeżeli lubisz dym, możesz postawić więcej czołgów, myśliwców i całą gamę wojskowych zabawek. Zrób to jednak na zrównoważonym poziomie.

Ciekawym wyjściem jest również umyślne faworyzowanie jednej
z drużyn. Przykładowo… Karabiny snajperskie vs. noże. Nie skreśla to drużyny nożowników, ponieważ dzięki swojemu sprytowi są w stanie dostać się zakamarkami do bazy snajperów i ich zlikwidować. Z kolei panowie ze snajperkami mają dośc dobry widok na cały plac – jeden niewłaściwy ruch może skończyć się śmiercią!