ChinaTown wars GTA
Poradniki

GTA CW – Multiplayer

Dzięki możliwościom Nintendo Wi-Fi Connection, możemy połączyć się z innymi graczami i razem grać w GTA: Chinatown Wars. Łączenie się z przyjaciółmi jest bardzo proste i nie wymaga wiele wysiłku. Wystarczy, że wejdziemy do Nintendo Wi-Fi Connection Menu i z listy wybierzemy naszego znajomego, bądź kilku, z którymi mamy ochotę pograć.

Funkcje dostępne dzięki Nintendo Wi-Fi Connection:
– zarządzanie listą znajomych,
– sprawdzanie, kto aktualnie jest zalogowany,
– wysyłanie propozycji wspólnej gry,
– wysyłanie i otrzymywanie wiadomości tekstowych,
– porównywanie wyników z innymi graczami,
– wymiana przedmiotami z innymi użytkownikami Nintendo (polega na wysłaniu danego przedmiotu na konto owego gracza).

W grze dostępnych jest wiele trybów rozgrywki. Niektóre są mniej lub bardziej ciekawe, ale we wszystkich można się świetnie bawić.


Tryby rozgrywki:

– Season Race Mode: Są to wyścigi składające się z 4 turniejów, w skład których wchodzi 5 pojedyńczych wyścigów na jeden turniej. Gracz, który ukończy wszystkie wyścigi i otrzyma największa ilość punktów, zdobywa puchar mistrza.

– Single Race Mode: Jest to wyścig pojedyńczy, przeznaczony dla dwóch osób, w którym to gracze mogą zmierzyć się ze sobą na jednym z dwudziestu torów, a do wyboru mają jedno z czterech aut. Podczas wyścigu można również ulepszać swój pojazd, co daje większą szansę na zwycięstwo.

– Death Race Mode: Wszystkie zasady są takie same jak w Single Race Mode, ale gracz dodatkowo dostaje przywilej strzelania w przeciwnika podczas jazdy i dodatkowo może go nawet zabić, by ułatwić sobie dostęp do pierwszego miejsca na podium.

– Stash Dash: Ciężarówka z narkotykami zostaje umieszczona w losowym miejscu gdzieś w Liberty City. Zadaniem graczy jest jak najszybsze dotarcie do ciężarówki, kradzież auta i ucieczka z miejsca. Następnie gracz musi doprowadzić samochód do garażu, a wszystko to dzieje się podczas ucieczki przed innymi, którzy nie zdążyli jako pierwsi dostać się do ciężarówki. Ich zadaniem jest zniszczenie samochodu i nie dopuszczenie, by dotarł do celu. Im większe szkody zostaną zadane ciężarówce, tym mniej pieniędzy dostanie się za dojazd do garażu. Jeśli gracz zaparkuje samochód w garażu, kolejny pojawia się już w Liberty City i gra toczy się dalej. Kiedy gracz ginie, kilka procent jego funduszy wypada na ziemię i następna osoba może je podnieść. Pierwszy gracz, która uzbiera (określoną na początku) sumę pieniędzy za dowóz narkotyków, wygrywa całą rozgrywkę, zdobywając pierwsze miejsce.

– Defend The Base: Dwóch graczy, współpracując ze sobą, broni bazę przed wrogim gangiem (w tym przypadku CPU). Muszą odeprzeć atak przez osiem rund, które są coraz trudniejsze. Wrogowie ustawieni są tak, że podczas każdej rundy atakują inny obszar bazy, co jest nie lada wyzwaniem, gdyż wymaga szybkiego działania oraz refleksu. Dodatkowo do każdej rundy dodawanych jest kilku nowych gangsterów, co utrudnia sprawę i zmusza nas do zabijania coraz większej ilości wrogów.

– Survivor Mode: Tryb, którego chyba nie trzeba tłumaczyć, gdyż każdy pewnie go zna. W skrócie: walka o przetrwanie – wygrywa ten, który jako ostatni pozostanie przy życiu.

– Gang Bang Mode: Tryb bardzo podobny do Defend The Base, ale jest jedna malutka różnica – naszymi wrogami są prawdziwi gracze, a nie CPU. Gra polega na walce dwóch drużyn. Wygrywa ta, która jako pierwsza zniszczy bazę przeciwników.

Czytaj więcej:  Niezwykłe odkrycia: Easter eggs w GTA 5