GTA 4
Poradniki

GTA 4: TBoGT – Multiplayer

Lista trybów multiplayer w The Ballad of Gay Tony. W grze dostępne są tryby: Team Deathmatch & Deathmatch, Free Mode, Race & GTA Race.

Team Deathmatch & Deathmatch

Ogólnie: Jest to najpopularniejszy tryb, w który grać okazję mieliśmy w ciągu całej serii Grand Theft Auto. Na raz brać udział w rozgrywce może maksymalnie 16 graczy, których celem jest oczywiście wyeliminowanie jak największej ilości wrogów. Za każde zabicie przeciwnika otrzymamy stosowne premie, natomiast za pomoc w zabójstwie na nasze konto wpłynie $25. Ciekawym rozwiązaniem jest też „Kill Streaks”, gdzie po każdym zabiciu 3-go, 5-go i 10-go gracza dostaniemy kamizelkę kuloodporną, a nasze HP zostanie odnowione do 100%.

Nowe bronie: Wśród nowych broni przygotowanych od Rockstar Games, znajdziemy Pistolet .44, Explosive Shotgun, Assault SMG, Gold SMG, Advanced MG, Advanced Sniper and Sticky Bombs.

Lokacje: Oprócz standardowych, znanych nam już miejsc rozgrywki, będziemy mieli również okazję zagrać w całkiem nowych lokalizacjach, takich jak: Global Domination, Battle Station, Funland, Academically Challenged, Ziggurat, Catch Your Wave, Xero In, Auld Reekie, Trespass, Diamond in the Rough i wiele więcej.

Free Mode

Ogólnie: Beż żadnych zasad i ograniczeń. Po prostu rób co chcesz i baw się z innymi. Wspaniała rozgrywkę zapewnią Ci nowe pojazdy, czyli niszczycielski helikopter Buzzard i transporter N.O.O.S.E. APC. Jeżeli chciałbyś po prostu zrelaksować się trochę przy grze sieciowej, ten tryb jest zdecydowanie dla Ciebie.

Skoki spadochronowe: Innowacyjnym rozwiązaniem jest generowanie statystyk w usłudze Social Club, gdy będziemy zaliczyć poszczególne wysokości – skacząc ze spadochronu. Generalnie chodzi o to, aby znaleźć 9 ukrytych miejsc na mapie, z których musimy wykonać ekstremalne skoki. Oczywiście wygrywa ten, który wykona je wszystkie, a dodatkowo zrobi to jak w najkrótszym czasie.

Kilka porad do Base Jumpingu:

1. Możesz używać łopaty wirnika, aby eliminować swoich wrogów, którzy aktualnie skaczą ze spadochronu. Nie jest to zadanie łatwe, ale w praktyce całkowicie skuteczne.
2. Rozpędź się z przyjacielem na motocyklu i skoczcie z dużej wysokości. Podczas lotu możesz otworzyć swój spadochron i cieszyć oczy wspaniałym widokiem Liberty City.
3. Możesz używać broni palnej do eliminowania przeciwników. Kiedy zobaczysz kogoś lecącego w kierunku ziemi, otwórz do niego ogień, a być może nie doleci już do celu. Pamiętaj jednak, że używać broni możesz jedynie na stałym gruncie, lecąc spadochronem nie możesz już tego robić.
4. Każdy helikopter w „Balladzie” posiada w środku swój spadochron. Jeżeli takowego potrzebujesz, możesz po prostu zabrać go ze środka maszyny.

Czytaj więcej:  GTA 4: Odkrywanie najważniejszych aspektów tej kultowej gry

Race & GTA Race


Ogólnie: Tryb dla tych, którzy uwielbiają czuć adrenalinę i prawdziwy dreszcz emocji. Naszym zadaniem jest oczywiście jak najszybsze dojechanie do mety, jednak nie jest powiedziane w jaki sposób mamy to uczynić. Możemy więc spychać, taranować i ostrzeliwać pozostałych uczestników wyścigu.

Pojazdy: Autorzy The Ballad of Gay Tony, oddali nam do użytku wiele zróżnicowanych pojazdów. Generalnie dzielą się one na 5 podstawowych klas: sportowe, luksusowe, klasyki amerykańskie, motory, APC.

Sportowe -Turismo, F620,Coquette, Comet, Infernus, Bullet GT
Luksusowe – Serrano, Huntley Sport, Super Diamond, Cognoscenti, Schafter, Habanero
Klasyki amerykańskie – Dukes, Vigero, Stallion, Tampa, Sabre GT, Manana
Motory – Akuma, Hakuchou, Double T, Vader, PCJ 600, NRG 900

Transporter APC, dostępny jest jedynie w rozgrywce GTA Race.

Trasy: Tras jest dość dużo, więc nawet najwybredniejszy gracz, będzie miał w czym wybierać.
Oto i one:

Tour D’Algonquin, Grand Tourer, Go Both Ways, Burn your Bridges, Tar Macked, Club Class, Jumpyard Dodge,
Upper Junction, Mind the Gap, Meadows Park & Ride, Meat your Marker, Original Outlook, Fly By, Damn Rotten Hills,
Round the Horny, Mapa losowa.